pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Sport

  • 1 kwietnia 2007
  • wyświetleń: 13100

Na Bielskiej powstaną apartamenty

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Prima aprilis na pless.pl" podaj

Prima aprilis:

Trzy nowe bloki mają powstać na nieużytkach przy ulicy Bielskiej. Atrakcyjny teren nieopodal ścisłego centrum Pszczyny nie czekał długo na chętnych, a że jesteśmy świadkami boomu na nieruchomości, to o działkę pierwsi postarali się developerzy z Terra Casa i podpisali przedwstępną umowę na zakup terenu.

Na Bielskiej powstaną apartamenty:)
Tutaj powstaną apartamentowce.


Inwestorzy od razu zastrzegają, że to, co zostanie wybudowane nie będzie zwykłym blokowiskiem: - To będą luksusowe apartamenty, gdyż takie teraz cieszą się największym wzięciem. - powiedział nam przez telefon rzecznik firmy, która w Krakowie realizuje projekt Parkowe Wzgórze.

Teraz w tym miejscu stoją bramki i zardzewiałe kosze. Latem zdarza się, że korzysta z nich młodzież, choć z każdym rokiem coraz mniej. Z końcem 2007 roku miałoby zacząć się ogrodzenie terenu i przedstawienie wizualizacji projektu, a pierwsze prace miałyby ruszyć w marcu przyszłego roku.

Według planów budynki będą miały po pięć kondygnacji i dwie windy. Najmniejsze mieszkanie będzie miało 60 m.kw., największe 140 m.kw. Całość mogłaby zostać ukończona do 2011 roku.

Poza budynkami, w ramach umowy, inwestorzy zobligowali się do zagospodarowania pobliskiej sadzawki. Ma tam powstać zadbany staw z pomostem, ławkami dookoła oraz plac zabaw dla dzieci. Bardzo możliwe, że pokryją także część wymiany małej architektury wokół terenu.

Na Bielskiej powstaną apartamenty:) · fot. pless.pl


W urzędzie prawie nikt nie komentuje tej nowiny, ale już wiadomo, że działki zostaną sprzedane za dużą sumę. - To bardzo konkretna oferta i pozwala na kolejne inwestycje w gminie. - powiedział nam jeden z pracowników pszczyńskiego magistratu.

Prawdopodobnie kwota ma zostać zainwestowana w dużą halę widowiskowo-sportową, która według planów miała powstać... dokładnie w tym samym miejscu. Teraz rozważa się przeniesienie jej... na drugą stronę ulicy.

new / pless.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Prima aprilis na pless.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Prima aprilis na pless.pl" podaj