pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Sport

  • 1 kwietnia 2017
  • wyświetleń: 12648

Nowoczesne riksze na ulicach Pszczyny, wyprą taksówki i Ubera?

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Prima aprilis na pless.pl" podaj

Prima aprilis:

Gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta! Wygląda na to, że na rywalizacji taksówkarzy i kierowców Ubera najbardziej skorzysta... krakowska firma Thai Bike, która na pszczyńskie ulice w kwietniu wprowadzi nowoczesne riksze.

riksza
Testowane wczoraj pojazdy wzbudzały spore zainteresowanie mieszkańców · fot. pless.pl


Zamieszanie wokół pszczyńskich taksówkarzy i ich walka z innymi przewoźnikami pokazały jak wielka - przy braku zorganizowanej komunikacji publicznej - jest luka na rynku usług transportowych w naszej gminie. Niszę planuje wykorzystać firma z Krakowa, która lada dzień na pszczyńskie ulice wypuści riksze.

Pojazdy testowane są w Pszczynie od piątku i już tego dnia - choć było ich niewiele - wzbudzały spore zainteresowanie mieszkańców. Pierwszy sprawdzian przebiegł ponoć pomyślnie, ale na regularne kursy musimy jeszcze poczekać dwa tygodnie. Będą one organizowane od połowy tego miesiąca, prawdopodobnie wystartują przed świętami Wielkanocy i sezonem turystycznym.

Na początek riksze będą kursować po mieście Pszczyna (będą mogły również swobodnie poruszać się po pszczyńskiej starówce i po Parku Zamkowym) oraz do sołectw: Łąka, Piasek, Poręba i Brzeźce. Jak podało biuro prasowe Thai Bike, w maju oferta zostanie uzupełniona o Jankowice, Ćwiklice, Rudołtowice. W planach jest również nawiązanie współpracy z Goczałkowicami, lecz świadczenie usług tutaj może utrudniać rozpoczęta przebudowa ulic Zdrojowej i Jeziornej.

Riksze przejmą na pewno nie tylko turystów, ale również pomogą w transporcie samym mieszkańcom, zwłaszcza w dniach od poniedziałku do piątku. Krakowska firma ma już umowę z zarządcą dworca kolejowego w Pszczynie, gdzie w ciągu najbliższych dni będą przygotowane cztery specjalne stanowiska.

Zamówienie rikszy ma się odbywać telefonicznie przez biuro obsługi klienta lub poprzez specjalną aplikację. Pojazdy można będzie można również samodzielnie łapać na ulicy (w tym przypadku wymagane będzie zasilone konto w aplikacji). Samo korzystanie z przewozu ma być wyjątkowo tanie i nie przekraczać 5 złotych za transport w granicach miasta. Szczegółowy cennik zostanie przedstawiony w najbliższych dniach.

Thai Bike zwraca również uwagę na to, że wprowadzane rozwiązanie jest całkowicie ekologiczne. - Pszczyna to Perła Górnego Śląska, ale ostatnie wyniki Światowej Organizacji Zdrowia dotyczące zanieczyszczenia powietrza wpłynęły bardzo negatywnie na jej odbiór. Inwestując w Państwa mieście chcemy również wpisać się w prośrodowiskowe działania tutaj i stać się jej stałą wizytówką - poinformowało biuro prasowe firmy.

Czy riksze zyskają uznanie w oczach mieszkańców i turystów? Odpowiedź poznamy w najbliższych tygodniach.

new / pless.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Prima aprilis na pless.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Prima aprilis na pless.pl" podaj