pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Sport

  • 1 kwietnia 2016
  • wyświetleń: 9169

Otwarcie Muzeum Figur Woskowych

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Prima aprilis na pless.pl" podaj

Prima aprilis:

W Muzeum Zamkowym w weekend otwarta zostanie stała ekspozycja figur woskowych. Przed kilkunastoma dniami dowieziono do Pszczyny pierwsze posągi. To sylwetki prezydentów III Rzeczpospolitej. Wystawa będzie czynna tylko przez trzy godziny dziennie i będzie na nią obowiązywał osobny bilet.

Wizyta Prezydenta Andrzeja Dudy w Pszczynie - 23.10.2015
Dyrektor Muzeum Zamkowego dogląda figury woskowej Prezydenta Andrzeja Dudy. · fot. pless.pl


Muzeum Zamkowe w Pszczynie to jeden z najznamienitszych zabytków w kraju. Wiedzą o tym nie tylko mieszkańcy i turyści, ale również politycy. W naszym mieście już nie jeden raz gościliśmy prezydentów RP. Teraz ich sylwetki, w postaci woskowych figur, zagoszczą w pałacu na stałe.

W środę do Muzeum Zamkowego dostarczono figury pięciu prezydentów: Lecha Wałęsy, Aleksandra Kwaśniewskiego, Lecha Kaczyńskiego, Bronisława Komorowskiego i Andrzeja Dudy. Jeszcze przed majówką ekspozycja zostanie uzupełniona o prezydentów II Rzeczpospolitej, a w niedalekiej przyszłości - najprawdopodobniej w lipcu - o sylwetki książąt władających Pszczyną.

Na potrzeby wystawy przebudowano jedno z pomieszczeń na pierwszym piętrze. Zostało ono wyposażone w klimatyzację, która pozwoli utrzymać właściwą temperaturę. Niestety dla zwiedzających sala będzie otwarta tylko przez trzy godziny (od 9.00 do 10.30 oraz od 11.30 do 13.00). Bilety kosztują 12 złotych.

new / pless.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Prima aprilis na pless.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Prima aprilis na pless.pl" podaj