pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Sport

  • 1 kwietnia 2005
  • wyświetleń: 3802

Powstaje Policja Konna

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Prima aprilis na pless.pl" podaj

Prima aprilis:

Jak poinformowała nas Pszczyńska Komenda Policji, od czerwca tego roku pojawią się duże zmiany. A jakie? Na naszych ulicach pojawi się policja konna, głównie na pszczyńskiej Starówce, rynku, parku, generalnie w centrum Pszczyny.

Konie dostarczone zostały przez stadninę z Bogusławic koło Piotrkowa Trybunalskiego. Jest to jedna z bardziej znanych stadnin koni w Polsce, w której jako główny koniuszy pracował Kazimierz Andrzejewski - mistrz Polski w powożeniu. To właśnie on po rozmowie z komendantem Sławomirem Pałaszem podjął się wyszkolenia policjantów w jeździe konnej oraz pomocy w doborze i kupnie odpowiednich dla policji koni.

Szkoleniu poddanych zostało ośmiu funkcjonariuszy, którzy wyrazili taką chęć (na zdjęciu czwartkowa przejażdżka po pszczyńskim rynku). Jak informuje zastępca komendanta Janusz Wilczek - decyzja taka podjęta została w celach profilaktycznych dla zwiększenia bezpieczeństwa. Podczas pościgu za przestępcą, który np. wyrwał kobiecie torebkę radiowóz nie ma szans. Policjanci, którzy będą patrolować w ten sposób ulicę sami podkreślają zalety takiego rodzaju służby.

Koszt utrzymania zwierząt, ok 2 tys.zł miesięcznie, poniesie powiat. Co ważne - nie będzie to również bez znaczenia dla wrażeń estetycznych i z pewnością wpłynie na zwiększenie atrakcyjności naszego miasta.

A.O. / pless.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Prima aprilis na pless.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Prima aprilis na pless.pl" podaj