pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Sport

  • 1 kwietnia 2013
  • wyświetleń: 6496

Strażnicy miejscy zrobią zakupy

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Prima aprilis na pless.pl" podaj

Prima aprilis:

Osoby starsze oraz samotne od kilku dni mogą prosić straż miejską o pomoc w robieniu zakupów. To inicjatywa władz miasta, które chcą ocieplić wizerunek formacji, nad którą jeszcze niedawno wisiało widmo rozwiązania.

straż miejska
UWAGA - powyższe zdjęcie to fotomontaż!Strażnicy miejscy robili już starszym osobom zakupy przed świętami / 29 marca 2013, godz. 11.45, Biedronka · fot. pless.pl


Pomysł pojawił się w pierwszych dniach wiosny, kiedy za oknem wciąż był mróz i wiele starszych osób nie decydowało się na wyjście z domów w celu zrobienia większych zakupów.

Zauważyły to władze gminy i prędko podjęły decyzję, że strażnicy miejscy w swoich obowiązkach będą mieli również pomoc o takim charakterze. Z dnia na dzień strażnicy zaczęli wozić ze sobą gazetki reklamowe większości sieciowych sklepów i proponować mieszkańcom zrobienie zakupów. Wystarczyło wypełnić ankietę i oddać strażnikom.

Teraz wystarczy zadzwonić na numer straży miejskiej i telefonicznie przekazać listę zakupów (rozmowy są nagrywane, by nie było następnie problemów z odzyskaniem kwoty).

Ze względu na duże zainteresowanie władze gminy zapowiadają, że pomoc nie skończy się wraz ze śniegiem i akcja będzie prowadzona cały rok.

new / pless.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Prima aprilis na pless.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Prima aprilis na pless.pl" podaj