pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 7 maja 2021
  • wyświetleń: 1800

[WIDEO] Zrób poidełko dla pszczół z GOK-iem - film instruktażowy

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "GOK Suszec" podaj

Zapraszamy na EKOmajsterkowanie z Mariolą Fik, która działa w online'owym Gminnym Ośrodku Kultury w Suszcu. Podczas majowych spotkań wspólnie możecie stworzyć proste rzeczy, których znaczenie jest ogromne dla przyrody. W tym odcinku będą to poidełka dla pszczół.

Loading...


W związku z budzącą się do życia przyrodą, zmienimy trochę profil masjterkowania. Porzucamy na chwilę maszyny na rzecz EKOmajsterkowania.

Na co zwrócić uwagę, przygotowując poidełko dla pszczół? Pszczoły to bardzo delikatne owady - należy więc uważać, by im nie zaszkodzić, chociażby przez wybór nieodpowiednich materiałów. Do poidełka wlewamy czystą wodę, pozbawioną jakichkolwiek dodatków i regularnie wymieniamy ją na świeżą. Ważne, by wysokość wody w poidełku nie przekraczała 3 mm (chronimy pszczoły przed utonięciem). Żeby poidełko spełniało swoją funkcję, należy je umieścić w ustronnym, zacienionym miejscu.

ar / pless.pl, źródło: GOK Suszec

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

GOK Suszec

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "GOK Suszec" podaj