pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 1 kwietnia 2006
  • wyświetleń: 7256

Był wiadukt - będzie nowy

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Prima aprilis na pless.pl" podaj

Prima aprilis:

Jest szansa na uniknięcie paraliżu komunikacyjnego w Pszczynie. Przypomnijmy - w październiku przyszłego roku ma rozpocząć się budowa tunelu na ulicy Bielskiej, który zastąpi dotychczasowy wiadukt. Zamknięcie na ponad 6 miesięcy przejazdu na Bielskiej doprowadziłoby do katastroficznej sytuacji.

Przykładów nie trzeba szukać daleko. Przejazd karetki pogotowia w rejon np. osiedla Daszyńskiego zająłby co najmniej kilkanaście minut. Karetka pogotowia żeby ominąć rogatkę na ulicy Dworcowej musiałaby jechać przez Goczałkowice. Tak samo będzie w przypadku straży pożarnej, która chciałaby się dostać się do centrum Pszczyny.

Problem jest na prawdę poważny. Pojawiła się jednak szansa na jego rozwiązanie. Zarząd Dróg Wojewódzkich ma już gotowy projekt tymczasowego wiaduktu na ulicy Dworcowej. Z pomocą wyszedł nowo-budowany Kaufland, który skłonny jest partycypować w kosztach jego budowy. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem wiadukt na ulicy Dworcowej powstanie jesienią tego roku.

ups / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Prima aprilis na pless.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Prima aprilis na pless.pl" podaj