pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Najpopularniejsze

  • 27 maja 2021
  • 1 czerwca 2021
  • wyświetleń: 4614

Na sankach w maju w pszczyńskim parku z mistrzyniami saneczkarstwa

W niedzielę, 30 maja w Parku Książęcym można było zobaczyć niecodzienną konstrukcję. Co więcej, można było ją wypróbować! "Zamieszania" narobiły pszczyńskie saneczkarki. Julia Płowy, Klaudia Promny i ich koleżanki, które pomagały zgłębić tajniki saneczkarstwa!

Warsztaty saneczkarstwa w pszczyńskim parku z okazji Dnia Dziecka - 30.05.2021 · fot. materiały organizatora


Dzięki podpowiedziom Mistrzyń każdy mógł spróbować swoich sił w letniej wersji tej emocjonującej dyscypliny sportu. Na zakończenie krótkiego kursu uczestnik otrzymywał pamiątkowy certyfikat.

Organizatorami wydarzenia pod nazwą ABC saneczkarstwa na torach naturalnych w Parku Książęcym w Pszczynie w prezencie na Dzień Dziecka były najlepsze polskie saneczkarki startujące na torach naturalnych, mistrzynie i medalistki Mistrzostw Polski wraz z wychowankami Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Pszczynie, które zaprosiły dzieci na letnią naukę podstaw saneczkarstwa na sankorolkach.

Julia Płowy, Klaudia Promny są czołowymi zawodniczkami zawodów międzynarodowych, Zuzanna Orszulik, Weronika Piech i Emilia Krawczyk również mają duże doświadczenie międzynarodowe i krajowe w tej dyscyplinie sportowej.

Wszystkie z dużym zaangażowaniem, bardzo profesjonalnie, ale też z wdziękiem przekazywały wielu dzieciom przybyłym z rodzicami do Parku Książęcego sportową radość i podstawowe zasady jak można w przyszłości iść w ich ślady.

Każde dziecko, które próbowało jazdy na sankorolkach otrzymało okolicznościowy dyplom uczestnictwa. Była to pierwsza tego typu impreza, w którą bardzo dużo swego zaangażowania włożył Pan Krzysztof Orszulik - mieszkaniec Pszczyny a zarazem Członek Zarządu Polskiego Związku Sportów Saneczkowych. Dzieci i rodzice powtarzały, by taki prezent był powtarzany w następnych latach. Czy nie warto spełniać marzeń dzieci?


ar / pless.pl, źródło: MORiS Pszczyna

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.