pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Najpopularniejsze

  • 25 maja 2021
  • wyświetleń: 2762

Medale dla wychowanków Iskry na Akademickich Mistrzostwach Polski

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Iskra Pszczyna" podaj

W dniach 21 maja-23 maja na stadionie Sprintu w Wapienicy odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce. W tym roku gospodarzem imprezy był Akademicki Związek Sportowy w Katowicach. Studenci rywalizowali w klasyfikacji generalnej, uczelni oraz AZS-ów. Medalistami zostali wychowankowie Iskry Pszczyna - Jacek Majewski i Natalia Mach!

Medale dla Iskry na Akademickich Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce - 21-23.05.2021 · fot. Iskra Pszczyna


Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych padło wiele wartościowych wyników i rekordów życiowych:

Natalia Mach (zawodniczka trenera Marka Bieli), która dopiero rozpoczyna swoje starty w tym sezonie zdobyła brązowy medal w trójskoku w klasyfikacji "OPEN" z bardzo dobrym wynikiem 12,98 m. Z kolei w klasyfikacji UWF zdobyła złoty medal i srebrny w rywalizacji AZS-ów.

Złoty medal w sztafecie męskiej 4x100m (klasyfikacja "OPEN") wywalczył Jacek Majewski (trener Aleksander Matusiński), który startował także w biegu na 400m i 200m (21,48s- rekord życiowy). Na obu tych dystansach zdobył również złote medale w klasyfikacji UWF.

Zawodnicy to wychowankowie pszczyńskiej Iskry (trener Biela), obecnie studenci i zawodnicy AZS AWF Katowice - na zawodach reprezentowali swoją uczelnię. W klasyfikacji generalnej UWF zarówno mężczyźni, jak i kobiety zajęli drugie miejsce przegrywając z AWF Kraków.

ar / pless.pl, źródło: MKS Iskra Pszczyna

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Iskra Pszczyna

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Iskra Pszczyna" podaj