pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Najpopularniejsze

  • 24 maja 2021
  • wyświetleń: 1656

Olga z UKS Plesbad wicemistrzynią Polski w badmintonie do lat 13!

W Suchedniowie zorganizowano Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików Młodszych. Olga Szwarnowiecka została wicemistrzynią Polski w badmintonie do lat 13. Świetny występ odnotowały także Hanna Stachera i Olga Szwarnowiecka w grze deblowej - zdobyły brązowy medal!

Zawodnicy UKS Plesbad na Mistrzostwach Polski w badmintonie - 21.05.2021 · fot. UKS Plesbad Pszczyna


W Suchedniowie Pszczynę reprezentowały 4 dziewczyny. Amelia Gancarczyk i Olga Więcek dzielnie walczyły w kwalifikacjach gry pojedynczej. Obie dwunastolatki wygrały swoje pierwsze mecze. Dzielnie walczyły w kolejnym meczu, jednak w trzech setach lepsze okazały się przeciwniczki.

W piątek rozpoczął się turniej główny. Zagrały Olga Więcek w deblu z Zuzanną Turską (MKS Orlicz Suchedniów), Hanna Stachera/ Szymon Gwiazda (UKS Korona Pabianice), Hania z Olgą Szwarnowiecką oraz w grze pojedynczej Olga Szwarnowiecka. Na pierwszej rundzie zakończyły rywalizację młodsza Olga i Zuzia. W trzech setach lepsze okazały się koleżanki Horst/ Ciężka.

Na dużo więcej mogły liczyć Hania i starsza (o rok) Olga. Rozstawienie wskazywało, że można liczyć na medale. Z numerem jeden rozstawiona była Olga w grze pojedynczej. Z numerem dwa rozlosowano debel Stachera/ Szwarnowiecka. Wysokie miejsce na liście klasyfikacyjnej dało parze Stachera/ Szymon Gwiazda rozstawienie z numerem 5-8. Na takim też etapie zakończył rozgrywki mikst. W meczu o medal lepsza okazała się para Naumczyk/ Krystek.

Dość łatwo do strefy medalowej awansowały dziewczyny w deblu i Olga w singlu. Na poziomie półfinału pojawiły się pierwsze "schody". W singlu trzy sety trzeba było rozegrać z reprezentantką gospodarzy Dominiką Bartłomiejczuk. Po dramatycznym pojedynku Olga ostatecznie wygrała i awansowała do finału.
W deblu "schody" okazały się za wysokie. Mimo zaciętej walki (znowu 3 sety) to Bartłomiejczuk w parze z Leną Makowską cieszyły się z wygranej. Hania i Olga zdobyły brązowy medal.

Finał singla rozpoczął się nerwowo (zwłaszcza dla Olgi). Lepiej nerwy opanowała Kaja Ziółkowska - pierwszego seta wygrała 21:15. W drugim secie lepiej nad emocjami panowała Olga i wygrała do 16. Trzeci set to znowu błędy Olgi. Zasłużenie mecz wygrała Ziółkowska. Zasłużenie też wicemistrzostwo Polski do lat 13 wywalczyła sobie Olga Szwarnowiecka.

- Wielkie gratulacje dla młodych dziewczyn z Pszczyny (dla wszystkich czterech). Ciężko pracowały na swój sukces, zasłużenie Olga i Hania stanęły na podium. Wiem, że nie są do końca zadowolone z wyników, ale osiągnęły bardzo dobry wynik. Mam nadzieję, że to dopiero początek ich sportowej kariery. Liczę też na Amelię i Olgę w przyszłorocznych Mistrzostwach Polski - ocenił trener Damian Pławecki. - Gratuluję organizatorom świetnej imprezy. Gratuluję także zwycięzcom - dodał.

Zawody zostały dofinansowane z Budżetu Gminy Pszczyna oraz przez Śląskie Wojewódzkie Zrzeszenie LZS.

Więcej wyników: www.tournamentsoftware.com/sport/winners.aspx?id=488C1338-F929-4296-8016-6F9641623644

ar / pless.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.