pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Najpopularniejsze

  • 4 maja 2021
  • wyświetleń: 1873

[WIDEO] Obraz Nikiszowca Pawła Widery promuje ArtNaif Festiwal

Organizatorzy ArtNaif Festiwal zaprezentowali obraz promujący tegoroczną edycję wydarzenia. Jego autorem jest Paweł Widera z Radostowic, a praca nosi tytuł "Magiczne farby, czyli jak powstał Nikiszowiec".Artysta jest związany z festiwalem od wielu lat. Odbiorcy sztuki naiwnej mieli okazję śledzić rozwój jego stylu, który - jak wskazują organizatorzy - już w tym momencie jest rozpoznawalny i nie do podrobienia.

Co roku festiwal promuje jeden obraz. Konkurs na pracę promocyjną został ogłoszony w marcu. Mile widziane były tematy inspirowane Galerią Szyb Wilson lub Nikiszowcem, który już od wielu lat pojawia się na tzw. "obrazach festiwalowych". Paweł Widera postanowił podjąć temat Nikiszowca i zdobył uznanie jury!

Paweł Widera, Nikiszowiec
Obraz Nikiszowca Pawła Widery promuje tegoroczny ArtNaif Festiwal · fot. Paweł Widera


- Bardzo się cieszymy, że w tym roku to właśnie Paweł Widera będzie autorem obrazu festiwalowego - napisali organizatorzy w mediach społecznościowych, przedstawiając wygraną pracę.

W tym roku wyjątkowo odbędzie się edycja polska festiwalu. Prace będziemy mogli oglądać w Galerii Szyb Wilson od 25 czerwca do 11 września. Artystów zza granicy zobaczymy ponownie w przyszłym roku.

ar / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.