pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Najpopularniejsze

  • 13 marca 2021
  • 19 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 15133

Rowerem dla Przystani - pokonają 450 km na rowerach!

Rowerem dla Przystani to rowerowa akcja charytatywna na rzecz fundacji Przystań Ocalenie - miejsca, które ratuje poszkodowane i porzucone zwierzaki. Grupa rowerzystów wyruszyła w poniedziałek, 19 kwietnia z Ćwiklic. Przejedzie 450 km po rowerowych trasach Śląska, aby zebrać pieniądze na działalność przytuliska, czyli m.in. leczenie weterynaryjne, zakup karmy, środki czystości. Zobaczcie zapis transmisji na żywo ze startu!

Loading...


W dniach od 19-23 kwietnia rowerzyści przemierzą łącznie 450 km tras rowerowych Śląska. Pierwotnie trasa miała biec od Warszawy do Ćwiklic, jednak pandemia i związane z nią ograniczenia przyczyniły się do zmian w planie przejazdu. Wyprawa ostatecznie miała swój początek w Ćwiklicach, w przytulisku. Uczestnicy zachęcają do śledzenia relacji z podróży na stronie facebookowej dedykowanej inicjatywie:
www.facebook.com/RoweremdlaPrzystani

start wyprawy rowerem dla przystani
Deszczowy start wyprawy Rowerem dla Przystani spod przytuliska w Ćwiklicach - 19.04.2021 · fot. Rowerem dla Przystani


- Chcemy wyrazić swój kategoryczny sprzeciw wobec krzywdy, jaką człowiek wyrządza zwierzętom, chcemy być głosem tych, którzy sami głosu nie mają. Nikt na tym świecie nie wymaga, aby wszyscy ludzie je kochali - po prostu pozwólmy im żyć, zostawmy w spokoju, nie zabijajmy ich, nie wykorzystujmy, nie torturujmy.

Jednocześnie przemierzając kraj pomysłodawcy chcą zebrać środki finansowe na cele statutowe fundacji Przystań Ocalenie w Ćwiklicach, miejsca pełnego magii, gdzie swój dom znalazły zmęczone, schorowane, często wyeksploatowane do granic możliwości zwierzęta. Tam nikt ich nie bije, nie upycha do klatek, nie kłuje śrubokrętem w oczy, nie otumania alkoholem. To ich miejsce na ziemi, gdzie wszystko postawione jest na głowie: ludzki czas podporządkowany zwierzętom, domowe sprzęty przystosowane do ich potrzeb, a zwierzęta żyją w zgodzie. Psy śpią przytulone do kotów, koziołki obok świń, konie podchodzą do obcych i pozwalają się głaskać. Jakby wolały nie pamiętać, co znaczy słowo "człowiek", którego poznały z najgorszej strony.Wśród podopiecznych przytuliska, których jest ponad pół tysiąca są konie, krowy, świnie, kozy, owce, kury, osły, liski, króliki, nie brakuje też niepełnosprawnych psów, schorowanych kotów, a także wiele, wiele innych stworzeń.

- Wierzymy, że wspólnymi siłami nie tylko uda nam się zebrać środki finansowe na przetrwanie Przystani Ocalenie, ale również zwrócić uwagę na problem agresji wobec zwierząt i zachęcimy ludzi do reagowania w takich przypadkach, zaszczepimy empatię wobec naszych Braci Mniejszych, a także uświadomimy nasze społeczeństwo w zakresie ochrony zwierząt - mówią pomysłodawcy akcji. - Zmieńmy świat zwierząt na lepszy, pomóżmy tym, które już zostały ocalone i ocalmy kolejne - zachęcają.

Loading...

BM, ar / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.