pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Najpopularniejsze

  • 11 marca 2021
  • 14 marca 2021
  • wyświetleń: 15302

Kulisy interwencji w Tapsterze: 45 policjantów, 15 radiowozów

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Tapster Pub" podaj

Poseł Przemysław Koperski otrzymał od Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach odpowiedź na pytania, które zadał w związku ze styczniowymi działaniami policji w Tapster Pub.

Kontrola sanepidu w asyście policji w Tapster Pub - 20.02.2021
Kontrola sanepidu w asyście policji w Tapster Pub - 20.02.2021 · fot. pless.pl


Inspektor Roman Rabsztyn poinformował, że w lokalu Tapster Pub nie prowadzono akcji policyjnej, a działania miały charakter zabezpieczenie prewencyjnego "wynikającego z konieczności zapewnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego". - Decyzję o przeprowadzeniu działań podjął Komendant Powiatowy Policji w Pszczynie mł. insp. Grzegorz Bonalski między innymi z aktualnej analizy zdarzeń zaistniałych na tym terenie - zaznaczył komendant.

W akcji, której "celem była ochrona bezpieczeństwa ludzi i zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego", uczestniczyło 23 policjantów z KPP Pszczyna oraz 22 policjantów z OPP Katowice. Łącznie użyto 15 radiowozów.

- W wyniku podjętych działań wylegitymowano 11 osób, ujawniono 10 wykroczeń z art. 116 kodeksu wykroczeń, w związku z czym nałożono cztery mandaty karne kredytowane i skierowano 6 wniosków do sądu o ukaranie sprawców wykroczenia - relacjonuje inspektor Roman Rabsztyn.

Z informacji udzielonej przez Komendanta Wojewódzkiego Policji dowiadujemy się także, że do asysty kontrolerów Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tychach wyznaczono dwóch policjantów.

Poseł Przemysław Koperski otrzymał również odpowiedź z sanepidu. Polityk Lewicy pytał Inspektora Sanitarnego m.in. o przebieg wcześniejszych kontroli w Tapster Pub.

- Wcześniejsze kontrole urzędowe w zakładzie przebiegały bez zakłóceń, nie odmawiano urzędnikom wstępu do pomieszczenia zakładu, nie utrudniano wykonywania obowiązków służbowych - poinformował lek. med. Grzegorz Gołdynia, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Tychach.

- Jeśli to jest podstawa faktyczna do skierowania 45 policjantów i 15 radiowozów do asysty 2 urzędniczkom z Sanepidu, to gdzieś już dawno musiały zagubić się i rozsądek i logika i zwykła ludzka przyzwoitość, by takie działania przechodziły bez reakcji przełożonych - skomentował poseł Przemysław Koperski. Parlamentarzysta zapowiedział dalszą interwencję w tej sprawie.

ab / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Tapster Pub

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Tapster Pub" podaj