pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Najpopularniejsze

  • 1 października 2020
  • wyświetleń: 5061

[FOTO] Okolice Zbiornika Łąka po sezonie pełne śmieci... niczyich?

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Śmieci, odpady" podaj

Wraz z końcem lata skończył się sezon campingowo-biwakowy nad Zbiornikiem Łąka. Opustoszały przybrzeżne łąki i polanki. Poznikały z nich namioty, przyczepy campingowe, sprzęt biwakowy i wodniacki. Zostały śmieci. Niczyje?

Zbiornik łącki po sezonie - wyjechali biwakowicze - zostały śmieci - 26.09.2020 · fot. nadesłane przez czytelnika


- Wypoczywający biwakowicze wrócili do swoich domów - wnioskując z tablic rejestracyjnych widocznych tu w sezonie samochodów - w okolice Żor, Rybnika, Tychów, Mikołowa, Katowic i, oczywiście, Pszczyny. Wielu na pewno wróci tu za rok. Może do tego czasu, to co po sobie zostawili rozwłóczą dzikie zwierzęta lub zimowe wiatry rozwieją po okolicznych polach... Reszta zarośnie trawą i krzakami. A jeśli tak się nie stanie, goście przesuną swój biwak w inne miejsce - pisze pan Wojciech.

Nasz czytelnik załączył do swojego listu zdjęcia - plon z sobotniej, popołudniowej eskapady brzegiem zbiornika od korony tamy w Porębie do mostu w Brzeźcach.

W tym miejscu zwracamy uwagę, że tereny zbiorników wodnych i lasów to nasze wspólne dobro. O popularności tych miejsc świadczy niestety często ilość porzuconych śmieci. Apelujemy o zabieranie odpadów do domu lub wyrzucanie ich w miejscach do tego przeznaczonych.

Kiedy napotykamy na dzikie wysypiska, możemy zgłosić ten fakt straży miejskiej pod numerami telefonu:
  • 32 210 28 50,
  • 32 210 43 73,
  • tel. patrolu: 602 - 570 - 838.

ar / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Śmieci, odpady

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Śmieci, odpady" podaj