pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Edukacja

  • 12 maja 2021
  • wyświetleń: 1350

Towarzystwo Miłośników Łąki zorganizowało konkursy dla uczniów

W 2021 roku obchodzimy setną rocznicę plebiscytu na Śląsku oraz wybuchu III powstania śląskiego. Towarzystwo Miłośników Łąki w celu upamiętnienia tych wydarzeń podjęło kilka inicjatyw. Przygotowano konkursy dla uczniów oraz prelekcje.

Działalność edukacyjna Towarzystwa Miłośników Łąki związana z upamiętnieniem setnej rocznicy plebiscytu na Górnym Śląsku oraz wybuchu III powstania śląskiego · fot. Agnieszka Chlebek-Rolska /Towarzystwo Miłośników Łąki/


Już po raz drugi zorganizowano Konkurs Wiedzy o Łące "Ślubujemy Ci ojczyzno...". Quiz przeznaczony był dla uczniów Szkoły Podstawowej im. A. Pławeckiego w Łące. Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowania historią lokalną oraz regionalną, kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich. Uczestnicy wzięli udział w lekcji on-line poświęconej wyjaśnieniu kwestii społeczno-politycznych na Górnym Śląsku w latach 1918-1922.

Przeprowadzony konkurs miał przede wszystkim zachęcić młodych ludzi do poznania miejsca, w którym żyją. Uczestnicy, którzy najlepiej poradzili sobie z zadaniami, otrzymali nagrody książkowe oraz pamiątkowe dyplomy.

Dla uczniów klas I-III został ogłoszony konkurs plastyczny "Moja miejscowość za 100 lat", który miał wzbudzić wśród najmłodszych refleksję nad tym jak może zmienić się nasze otoczenie oraz jak może wyglądać nasza mała ojczyzna. Dla wszystkich uczestników oraz zwycięzców przewidziano nagrody, upominki oraz pamiątkowe dyplomy.

Serdecznie dziękujemy za współpracę Dyrekcji oraz Nauczycielom Szkoły Podstawowej w Łące, zaś Panu Sołtysowi za ufundowanie nagród. Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie w przyszłym roku.

Agnieszka Chlebek-Rolska

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.