pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Co, gdzie, kiedy?

  • 17 maja 2021
  • 18 maja 2021
  • wyświetleń: 3450

Jest alert II stopnia. Rzeki przekroczyły stany ostrzegawcze

Za nami:

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej podwyższył do drugiego stopnia ostrzeżenie meteorologiczne przed intensywnymi opadami deszczu, które mogą wystąpić w powiecie pszczyńskim. W związku z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi przekroczone zostały stany ostrzegawcze w rzekach Pszczynka na stacji wodowskazowej Mizerów-Borki oraz Wisła w Goczałkowicach-Zdroju.

Pszczynka, powódź, rzeka, stan ostrzegawczy
Jest alert II stopnia. Rzeki przekroczyły stany ostrzegawcze · fot. Oskar Piecuch / pless.pl


Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, opady deszczu o intensywnym stopniu wystąpią w naszym regionie do godziny 11.00. - Prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana całkowita suma opadów miejscami od 50 mm do 60 mm - mówi Michał Solarz, dyżurny synoptyk IMGW-PIB.

W związku z intensywnymi opadami deszczu przekroczony został stan ostrzegawczy w rzekach na terenie powiatu pszczyńskiego - Pszczynce w Mizerowie-Borkach oraz Wiśle na granicy Goczałkowic-Zdroju oraz Czechowic-Dziedzic.

Nadal obowiązuje wydane wczoraj ostrzeżenie hydrologiczne drugiego stopnia dla zlewni Małej Wisły, Soły oraz Przemszy. - W związku z prognozowanymi intensywnymi opadami deszczu w zlewniach: Małej Wisły, Przemszy oraz Soły spodziewany jest wzrost poziomu wody do strefy stanów wysokich, lokalnie z możliwością przekroczenia stanów ostrzegawczych. Punktowo w przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów deszczu istnieje możliwość przekroczenia stanów alarmowych - informuje Artur Franczyk z Biura Prognoz Meteorologicznych w Krakowie.

Ostrzeżenie hydrologiczne dla powyższego obszaru obowiązuje od godziny 8.13 w poniedziałek, 17 maja do godziny 14.30 we wtorek, 18 maja.

mp / pless.pl, źródło: IMGW

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.